Wkładki żelowe do butów: rodzaje, zastosowanie, zalety

Wkładki żelowe do butów: rodzaje, zastosowanie, zalety

24 kwietnia, 2021 0 przez admin

Wykonane z miękkiego żelu wkładki do butów to dzisiaj jedne z najnowocześniejszych produktów przeznaczonych do poprawy komfortu oraz zmniejszenia dolegliwości stop. Dzięki wielu wariantom do wyboru można dopasować je specjalnie do swoich potrzeb.

Wkładki żelowe do butów

Umieszczone w obuwiu wkładki stanowią bardzo ważny element ich konstrukcji. Można korzystać z tych, które zostały dodane do butów przez producenta, ale również zastosować inne, które mogą posiadać lepsze właściwości.

Doskonałym wyborem są wkładki żelowe produkowane ze specjalnego polimeru żelowego, który może być także uzupełniony o inne elementy – tkaninową wyściółkę, pianki czy amortyzatory. Zastosowanie takich materiałów powoduje, że wkładki żelowe do butów dbają o komfort i zdrowie stóp.

Zalety wkładek żelowych:
– redukują dolegliwości bólowe
– odciążają stopy podczas chodu
– skutecznie amortyzują każdy krok
– optymalnie rozkładają naciski na podłoże
– są łatwe do utrzymania w czystości
– nie przesuwają się w butach
– zapewniają komfort ruchu

Rodzaje wkładek żelowych

Wkładki żelowe są oferowane w różnych rodzajach i rozmiarach – dla osób dorosłych oraz dla dzieci. Mogą być stosowane między innymi w półbutach, butach sportowych, botkach, czółenkach, a nawet w sandałach.

Materiały polimerowe stosowane do produkcji wkładek żelowych pozwalają na stworzenie praktycznie dowolnej konstrukcji odpowiadającej za codzienny komfort. W sprzedaży znajdują się:

Półwkładki żelowe
To wkładki umieszczane tylko pod przednią częścią stopy. Polecane są one głównie dla kobiet noszących obuwie na obcasie – redukują wtedy nacisk i zapewniają większą wygodę.

Żelowe wkładki standardowe
To żelowe wkładki stosowane profilaktycznie – aby zapobiegać bólowi stóp. Chronią przed nadmiernym naciskiem, dobrze podpierają stopy na całej ich długości, absorbują wstrząsy dla lepszej amortyzacji, dlatego zwiększają poczucie komfortu.

Wkładki żelowe ortopedyczne
Dostępne jako wkładki ortopedyczne dla dzieci oraz dla dorosłych – ich celem jest redukcja różnych dolegliwości stóp, między innymi przy płaskostopiu poprzecznym i podłużnym, koślawości stóp, ostrodze piętowej, a także przy bólach przeciążeniowych. Zmniejszają także bóle stawowe, kręgosłupa, bioder. Specjalna konstrukcja wkładek ortopedycznych powoduje, że szybko redukują dolegliwości i pomagają w korekcji wad.

Żelowe wkładki – zasady doboru

Przy doborze wkładek żelowych należy wziąć pod uwagę ich rodzaj oraz rozmiar, aby korzystanie z nich każdego dnia mogło być w pełni komfortowe.

W pierwszej kolejności wkładki dobieramy do celu, do którego mają one służyć, a następnie pod kątem ich rozmiaru na podstawie tabeli producenta. Niektóre rodzaje wkładek mogą być przycinane, aby dopasować je do obuwia.

Wysokiej jakości wkładki żelowe do butów od najlepszych producentów można zakupić w sklepach medycznych – także przez internet</b